Audi S5 kompresor TTS Rotrex

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy prawdopodobnie najszybsze i najsilniejsze w naszym kraju, a w związku z tym niewątpliwie wzbudzające silne emocje Audi S5, które zostało przygotowane w Pachura Moto Center. Samochód otrzymał dedykowany dla silnika 4.2 FSI V8 zestaw kompresora TTS Rotrex.

Przeprowadziliśmy również szereg innych modyfikacji: sportowy układu wydechowy został przygotowany od kolektora. Zawieszenie seryjne zastąpiono zestawem KV Variant 3 z regulacją wysokości na gwincie, oraz z regulacją twardości dobicia i odbicia. Układ hamulcowy przedniej osi to duży zestaw Brembo z większymi, 6 tłokowymi zaciskami hamulcowymi i tarczami o średnicy 355 mm. Dzięki Audi S5 z kompresorem TTS odżywa tradycja legendarnego Audi Quattro, czyli bezkompromisowego Coupe z megadoładowanym silnikiem o ogromnej mocy i napędem na cztery koła. Zaprojektowany i wyprodukowany od podstaw dla silnika 4.2 FSI kompresor Rotrex C38-91 kręci się z oszałamiającą prędkością 90,000 obr/min. i może przy tym tłoczyć do silnika aż 0,7 kg powietrza na sekundę. Elementy kompresora wykonane zostały ze specjalnego stopu aluminium przy użyciu technologii CNC. Materiał, z którego wykonano te elementy zapewnia maksymalną trwałość przy minimalnej wadze. Duże chłodnice, a także wydajna pompa płynu chłodzącego wpłynęły na obniżenie temperatury powietrza doładowującego poniżej 45˚C, dzięki czemu silnik osiąga jeszcze większą moc. Dzięki tak skonstruowanemu kompresorowi Audi S5 może pochwalić się naprawdę wyjątkowymi osiągami:

AUDI S5 Supercharged*

Moc maksymalna [KM] 580-605

Moment obrotowy [Nm] 620-650

Przyspieszenie 0 – 100 km/h [s] 3,8

Przyspieszenie 100 – 200 km/h [s] 8,1

Prędkość maksymalna [km/h] >310

* automatyczna skrzynia biegów

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.