Volkswagen Golf VII R

Kompaktowy, zwinny, a jednocześnie agresywny - dzisiejszym bohaterem jest dość ciekawy egzemplarz Volkswagena Golfa VII R. Pojazd pojawił się u nas w celu poprawienia już i tak zaskakujących osiągów.

Napędza go 2-litrowa jednostka TSI, która podczas pomiarów na hamowni wykazała moc na poziomie 319 koni, a także 409 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jak widzicie Golf R jest żywym przykładem tego, że nawet niepozorne auto może zaskakiwać.

Dzięki pakietowi mocy ABT Power udało nam się wykrzesać z tej czerwonej bestii zawrotne 357 koni i 451 Nm momentu obrotowego! Jak to się przekłada w praktyce? Pojazd jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zawrotne 4,5 sekundy, a maksymalna prędkość, jaką może uzyskać to 263 km/h! Niezły wynik, co?

Został jeszcze jeden aspekt, który wyróżnia prezentowanego Golfa na tle innych – układ wydechowy autorstwa Akrapovic Exhaust System! Dzięki niemu auto otrzymało zdecydowanie bardziej rasowy dźwięk, a w połączeniu z zastrzykiem mocy, który zaaplikowała nasza ekipa, mamy do czynienia z naprawdę nietuzinkowym pojazdem.

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.