Lamborghini Huracan Spyder LP610-4 + Akrapović

Następca Gallardo, młodszy brat Aventadora… Lamborghini Huracan Spyder w kolorze Verde Mantis w Pachura Moto Center. 610KM zamknięte w małym byku, daje sporo frajdy ale jak wszyscy dobrze wiemy, mocy nigdy za wiele. Tego samego zdania był właściciel Huracana, powierzając swojego „Byczka” naszemu zespołowi. Seryjne LP610-4 z silnika 5.2l V10 osiąga 610KM i 560Nm, sprint 0-100 to tylko 3,4s a Vmax to ponad 325km/h. Podjęliśmy wyzwanie, sami zobaczcie co działo się dalej.

Modyfikację rozpoczęliśmy od zmiany układu wydechowego, oczywiście wybór padł na wydech z najwyższej półki. Tytanowy Akrapović zakończony czterema carbonowymi końcówkami to prawdziwe wydechowe arcydzieło. Producent twierdzi, że jego układ wydechowy podnosi moc o 19KM jednocześnie redukując masę o 20kg co daje spadek wagi wydechu o 60%. Pomiary wykonane na naszej hamowni potwierdziły jego deklarację.

Kolejną czynnością była optymalizacja programu sterującego pracą silnika dzięki czemu finalnie otrzymaliśmy moc 650KM i 567Nm.Ostatnim zabiegiem poprawiającym właściwości jezdne auta oraz bezpieczeństwo było zamontowanie opon Michelin Pilot Sport 4S. Kolejny raz, bramy Pachura Moto Center opuszcza bardzo mocne i fantastycznie brzmiące, egzotyczne auto.

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.