Audi RS6 C7

Jeśli śledzicie nasze poczynania to wiecie, że w ostatnim czasie gościliśmy ciekawe auto, jakim było Audi RS6 C8. Tym razem do PMC zawitał kolejny mocny zawodnik, a właściwie starszy brat - Audi RS6 C7. Celem tej wizyty była poprawa osiągów, a także aspektów dźwiękowych.

Pod maską prezentowanego RS6 możemy znaleźć 4-litrowy motor TFSI, który standardowo wygenerował osiągi na poziomie 565 koni oraz 705 Nm. Jak widać pojazd już w serii posiada niemały zapas mocy. Po wstępnych pomiarach zabraliśmy się wreszcie do pracy.

Aby wykrzesać nieco więcej mocy z jednostki użyliśmy pakietu ABT Power, czyli specjalnie spreparowanego komputera wraz z okablowaniem. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie lepszych osiągów, przy jednoczesnym zachowaniu aspektów gwarancyjnych, bowiem moduł nie ingeruje w działanie samego silnika. Gwarancję przejmuje firma ABT Sportsline na okres 2 lat, bądź też 100 tysięcy kilometrów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją przedłużyć. 

Klient stwierdził, że standardowy układ wydechowy w Audi nie spełnia jego oczekiwań, dlatego też zdecydował się na rozwiązanie od firmy Akrapovic Exhaust System – Evolution Line (Titanium). Nowy układ wydechowy wykonany jest z tytanu, czego efektem jest obniżona waga układu względem seryjnego egzemplarza. Sam wydech zakończony jest czterema carbonowymi końcówkami, które bez wątpienia przykuwają uwagę. Jednak nie o sam wygląd chodzi, a o aspekty dźwiękowe – nowy układ wydechowy znacznie poprawił brzmienie pojazdu. Dzięki sportowej budowie, a także regulowanym klapom auto brzmi teraz zdecydowanie bardziej rasowo, a podczas jazdy możemy usłyszeć charakterystyczne strzały. 

Po wyposażeniu RS6 we wszystkie modyfikacje, wróciliśmy na hamownię, aby porównać osiągi. Połącznie komputera od ABT oraz sportowego wydechu od Akrapovic poskutkowało znacznym przyrostem mocy, bowiem pojazd aktualnie generuje moc na poziomie 670 koni oraz 845 Nm. Taki wynik na pewno poprawia odczucia za kierownicą. 

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.