Mercedes GLS 400d

Tym razem w nasze ręce trafiło auto uznawane za klasę "S" wśród SUVów - najnowszy Mercedes GLS 400d. Jaki był cel tej wizyty? Zwiększenie potencjału motoru. Pod maską tej masywnej bestii znaleźć można 3-litrową, doładowaną jednostkę wysokoprężną. W serii legitymuje się ona mocą 330 KM oraz 700 Nm. Właścicielowi zależało na poprawie osiągów i właśnie dlatego skontaktował się z nami.

Do osiągnięcia celu przygotowaliśmy nowe oprogramowanie sterujące pracą silnika. Umiejętny chiptuning pozwala na wykorzystanie zapasów drzemiących w sercu auta, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Efektów pracy nie byliśmy w stanie zmierzyć na naszej hamowni, bowiem Mercedes posiadał zbyt duży rozstaw osi, lecz sprawdziliśmy faktyczne możliwości auta na drodze. Seryjne przyspieszenie od 0 do 100 km/h plasuje się na poziomie 7,4 sekundy. Nasza kuracja pozwoliła na poprawę czasu do lepiej wyglądających 6,6 s. Implementacja nowego oprogramowania pozwoliła na przyrost do około 390 KM oraz 800 Nm.

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.