Lamborghini Urus ABT Power

 Przed wami dość mocny zawodnik - Lamborghini Urus, który odwiedził naszą firmę, aby ekipa PMC wyposażyła go w nieco więcej mocy. Ciekawi was jakie wyniki udało nam się osiągnąć?

Chyba wszyscy się zgodzimy, że marka Lamborghini jest ikoną luksusu i ekstrawagancji. Model Urus również nie zawodzi nas pod tym względem. Najnowszy egzemplarz SUVa od włoskiego producenta wylądował w PMC, aby wykrzesać nieco więcej mocy z 4-litrowej, podwójnie doładowanej jednostki napędowej. Trafiła się nam naprawdę potężna sztuka - po wstępnych pomiarach auto wygenerowało moc na poziomie 672KM i 859Nm. Do poprawy osiągów wykorzystaliśmy zestaw ABT Power, w którego skład wchodzi komputer sterujący pracą silnika ABT Engine Control wraz z okablowaniem. Zestaw podłączyliśmy do standardowej instalacji elektrycznej za pomocą specjalnie zaprojektowanej wiązki przewodów. Zaletą takiego rozwiązania jest brak mechanicznej ingerencji w jednostkę napędową. Dzięki modułowi Engine Control, samochód może mieć dwie jednostki sterowania silnikiem. Standardową, która pracuje zgodnie z seryjnymi założeniami i dodatkowy komputer sterujący ABT, w celu zapewnienia optymalnej wydajności silnika. Dodatkowa moc objęta jest gwarancją niemieckiego tunera przez okres 2 lat/100 tysięcy kilometrów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby przedłużyć ją do 5 lat, bądź też 150 tysięcy kilometrów. Efektem naszej pracy okazał się przyrost do zatrważających 720KM oraz 936Nm momentu obrotowego! Takie parametry pozwalają Urusowi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 sekundy, natomiast 200 km/h osiąga w 11,7s, co możecie zaobserwować na powyższym nagraniu. Jest to prawdopodobnie pierwszy w Polsce SUV od Lamborghini mogący pochwalić się taką mocą. Robi na was wrażenie? Na nas bardzo!

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.