AUDI RSQ8-R ABT

Przed Wami Audi ABT RSQ8-R – flagowy SUV Audi o sportowych osiągach. Nad tym projektem pracowaliśmy ostatnie kilka tygodni i z ogromną dumą zapraszamy Was do zapoznania się z pierwszym materiałem na temat tego monstrum.

Potężne, dzikie i sportowe – chyba zgodzicie się z nami, że te trzy cechy idealnie opisują RSQ8-R, ale co sprawiło, że auto Zmianie uległy przede wszystkim parametry silnika, a dokładniej 4-litrowego V8 mild hybrid, którego wyposażyliśmy w pakiet mocy ABT Power S. Składa się on z nowego układu wydechoweg, bardziej wydajnych intercoolerów, a także specjalnie przygotowanego modułu ABT Engine Control. Powyższe modyfikacje pozwoliły nam na wykrzesanie z RSQ8-R 728 koni oraz 956 Nm momentu obrotowego. Jak to wygląda w praktyce? Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h Audi potrzebuje zaledwie 3,4 sekundy, a 200 km/h pojawia się na liczniku po zaledwie 11,5 sekundach od startu. Prędkość maksymalna został zwiększona do ponad 315 km/h, co czyni tego potwora szybszym od Lamborghini Urus. 2,5 tonowe monstrum nie może oszałamiać tylko osiągami, ale także dźwiękiem, dlatego standardowy układ wydechowy odszedł w zapomnienie, a jego miejsce zajął kompletny, sportowy wydech zakończony czterema końcówkami wykonanymi z włókna węglowego – prawdziwy miód dla uszu! RSQ8-R otrzymało również pakiet aerodynamiczny, który hipnotyzuje wszechobecnym carbonem. W jego skład wchodzą liczne dokładki, spoilery, dodatkowe wloty powietrza, a także dyfuzor. Całość zwieńczyliśmy 23-calowymi felgami HR23 wraz z oponami 295/35 R23, przez co auto prezentuje się oszałąmiająco! Wnętrze również nie odstaje od reszty, mamy tu do czynienia z autem premium – spersonalizowana kierownica z logiem tunera, dywaniki z logiem „RSQ8-R”, dźwignia zmiany biegów, czy też listwy progowe „1 of 125” podkreślające unikatowość SUV-a. W 2021 roku firma ABT Sportsline obchodzi swoje 125 urodziny, właśnie dlatego prezentowany model zostanie wypuszczony na świat w zaledwie tylu egzemplarzach. Jesteśmy ogromnie dumni, że mieliśmy okazję pracować nad jednym z nich. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie RSQ8-R u nas.

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.