Testy Praga R1

2014-10-03

Środa upłynęła nam tak przyjemnie, jak to tylko możliwe. Cały dzień spędziliśmy na torze Slovakiaring, gdzie mieliśmy przyjemność testować wyścigowe auta Praga R1. Pierwsze jazdy przygotowujące do długodystansowego pucharu, który ruszy w przyszłym sezonie musimy uznać za bardzo udane. To nie tylko nasza opinia, ale przede wszystkim naszych klientów zainteresowanych udziałem w tej nowej serii wyścigowej.

Na Slovakiaringu jeździliśmy dwoma wersjami Praga R1 – z silnikiem atmosferycznym oraz w wersji turbo. Bolid z silnikiem wolnossącym poprawił swój rekord okrążenia tego toru, który teraz wynosi 2:06. Praga R1 w wersji turbo stanowi klasę samą w sobie – pokonuje tor Slovakiaring w imponującym czasie 1:58. Podsumowując dzień testów, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim naszym gościom za udział. Musimy także powiedzieć że nowe bolidy Praga R1 to bardzo nowoczesna konstrukcja, która dzięki świetnemu napędowi oraz doskonałemu zawieszeniu i aerodynamice umożliwia rywalizację z wieloma droższymi samochodami wyścigowymi z klas GT3 a nawet LMP3. Sama formuła nowego pucharu R1 Endurance Cup także zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Każdy weekend wyścigowy to dwa 50-minutowe wyścigi i w sumie ponad 4 godzinny jazdy, co umożliwi kierowcom szybkie zapoznanie się z nowymi bolidami i rywalizację wyścigową na najwyższym poziomie. Nagrody w pucharze też prezentują się znakomicie – suma nagród pieniężnych to ponad 220.000 Euro, a trzech najlepszych kierowców weźmie udział w darmowych testach bolidu klasy LMP2 i otrzyma możliwość udziału w słynnym 24 godzinnym wyścigu Le Mans.

Wszystkich zainteresowanych zakupem samochodu Praga R1 zapraszamy do kontaktu z Pachura Moto Center.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.