SPOTKANIE IKONY ABT QUATTRO Z ABT RS5-R

2018-10-31

Audi quattro zaprezentowane w 1980 roku jest ojcem chrzestnym w historii sportowych modeli Audi z napędem na wszystkie koła. 
Pierwsze Audi Quattro z 1989 roku o mocy 220KM było punktem odniesienia dla innych czteronapędowych audi. Te pierwsze znajdziemy w muzeum ABT w Bawarii- w dobrym ale nie idealnym stanie.
"Wtedy dostroiliśmy turbosprężarkę, by osiągnąć ciśnienie ładowania 1,6 bar oraz dodaliśmy zmodyfikowany system wydechowy i dużą chłodnicę powietrza doładowującego" powiedział Hans-Jurgen Abt, dyrektor generalny wspominając szalone czasy reprezentowane przez 260KM pojazd z zestawem ABT. 
Dziś wiele nowych samochodów ma większą moc lecz ten klasyczny samochód zdecydowanie wciąż budzi respekt, w końcu miał taką samą moc jak Porsche 911 Carrera RS w swoim czasie.
Co mogłoby dziś przywołać te uczucia? 
ABT Sportsline podpowiada, że znajdziemy je na tegorocznym Essen Motor Show na wspólnym stoisku z Continental.
ABT RS5-R, który jest dostępny w limitowanej edycji 50 pojazdów, nie tylko wygląda spektakularnie ale też ma mocniejsze uderzenie w porównaniu do wersji produkcyjnej. "Zwiększamy moc 2,9 litra biturbo V6 dzięki imponującym 80KM i 90Nm" wyjaśnia Hans-Jurgen Abt.
Poziom wydajności ABT Power S opiera się na:
-dodatkowej jednostce sterującej ABT Engine Control
-dodatkowej chłodnicy wody
-nowym układzie wydechowym
Zwiększa to moc z 450KM do 530KM oraz maksymalny moment obrotowy z 600 do 690Nm.
Ulepszenia są widoczne także w jeździe- przyspieszenie od 0 do 100KM/h skraca się z 3,9 do 3,6 sekundy a maksymalna prędkość wzrasta z 250 do 280KM/h.
Układ wydechowy ABT zwiększa odczucia podczas jazdy, a 4 końcówki wydechowe o średnicy 102mm zapewniają atrakcyjny wygląd i charyzmatyczny dźwięk V6. Tuner instaluje również stabilizatory sportowe ABT i sprężyny zawieszenia ABT o regulowanej wysokości.
Zestaw zawieszenia ABT jest dostępny jako opcja.
Przedni spoiler oraz grill z RS5-R logo przyciągają uwagę. Boki są zdominowane przez otwory wentylacyjne ABT na błotnikach, tylny dyfuzor wraz ze spoilerem na klapę są wisienką na torcie. Niemal wszystkie części są wykonane z prawdziwego carbonu.
Całość dopełniają 21calowe obręcze ABT Sport GR.
Podsumowując, wszystkie części ABT-RS5-R to prawdziwe dzieło sztuki, które musi być doświadczane na żywo na przykład na Essen Motor Show 2018 w Niemczech 1-9 Grudnia.

 

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.