Praga R1-pierwszy niedrogi samochód wyścigowy 21 wieku już u nas!

2014-06-13

Z prawdziwą przyjemnością informujemy że nasza firma rozpoczęła nowy etap w wyścigach samochodowych. Już nie tylko jako zespół biorący udział w zawodach, tym razem wkraczamy do świata wyścigów jako oficjalny dealer jednego z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów wyścigowych. Po licznych negocjacjach i kilku godzinach testów na torze wyścigowym podpisaliśmy kontrakt dealerski z firmą Praga. Ta marka to historyczny Czeski producent samochodów z ponad 100 letnią tradycją, obecnie pod marką Praga wytwarzane są samochody wyścigowe, gokarty oraz lekkie samoloty pasażerskie.

Pachura Moto Center skupia się głównie na tej pierwszej kategorii czyli niesamowitym samochodzie Praga R1. Ta nowoczesna konstrukcja bazuje na super lekkim monocoque wykonanym z włókna węglowego, pozostałe elementy nośne to aerodynamiczna podłoga wykonana z kevlaru i włókna węglowego oraz przednia i tylna strefa kontrolowanego zgniotu. Do napędu posłużył silnik pochodzący z formuły Renault który został przekonstruowany tak, aby zapewnić mu większą żywotność. Jednostka o pojemności 1998 cm3 rozwija moc maksymalną 210 KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm, co przy masie auta 592 kg gwarantuje wyjątkowe osiągi. Już wkrótce będzie dostępna wersja z silnikiem turbodoładowanym z mocą przekraczającą 320 KM. Moment obrotowy przenoszony jest na tylne koła przez sześciobiegową sekwencyjną skrzynię biegów HEWLAND JFR o wymiennych przełożeniach. W zawieszeniu zastosowano zestaw Koni z regulacją wysokości, twardości dobicia i odbicia, regulacji podlegają także kąty pochylenia kół. Nadwozie #Praga_R1 jest wykonane z włókien węglowych i charakteryzuje się bardzo wyrafinowaną aerodynamiką. Docisk do podłoża jaki potrafi wytworzyć aerodynamika półtorakrotnie przekracza masę własną samochodu, to pozwala na jazdę w zakrętach z przeciążeniami sięgającymi 2,7 g. Praga R1 to jeden z najnowocześniejszych samochodów wyścigowych, dzięki całkowicie nowej konstrukcji spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa w sportach motorowych, ale przede wszystkim umożliwia równorzędne ściganie się z innymi wiele droższymi samochodami. Wszystkich zainteresowanych samochodem Praga R1 prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.