Porsche 911 Carrera 4S Coupe

2020-02-26

W ostatnim czasie siedzibę naszej firmy nawiedziło dość ciekawe auto, można pokusić się o stwierdzenie, że jest to jedna z ikon niemieckiej motoryzacji.  Porsche 911 Carrera 4S Coupe, bo właśnie o tym mowa, trafiło w nasze ręce, aby ekipa PMC wyposażyła „911-stkę” w nieco więcej mocy. 

Pojazd napędzany jest przez 3-litrowy motor, który seryjnie był w stanie wygenerować osiągi na poziomie 450 koni mechanicznych, a także 530 Nm momentu obrotowego.

Do poprawy wydajności silnika skorzystaliśmy z rozwiązania autorstwa TECHART – powerkit’u TECHTRONIC. Jest to specjalnie spreparowany komputer, który dzięki stosownemu oprogramowaniu pozwala na wykorzystanie dostępnych zapasów mocy, a w efekcie poprawie osiągów jednostki napędowej. 

Efektem tej modyfikacji okazał się przyrost mocy do zatrważających 510 koni i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego!

Jak prezentuje się w praktyce? Carrera 4S jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,2 sekundy, natomiast 200 km/h możemy ujrzeć na zegarach już 7,3 sekundy później! Maksymalna prędkość, jaką auto jest w stanie rozwinąć po modyfikacji to piorunujące 314km/h.

Warto wspomnieć, że prezentowany egzemplarz został wyposażony w układ wydechowy od firmy Akrapovic, który tylko dodał jeszcze więcej sportowego brzmienia temu już i tak usportowionemu do granic możliwości Coupe.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.