NOWE AUDI RS6 4.0TFSI ABT AEC 664 KM

2014-10-22

Prezentujemy wam kolejne superauto, które opuściło naszą „fabrykę mocy”. Najszybsze kombi od Audi już w wersji seryjnej jest niezwykle mocnym samochodem. RS6 generuje jeszcze więcej mocy niż obiecane przez producenta 560KM i 700Nm: pomiar na hamowni wykazał moc na poziomie 584 KM i moment obrotowy równy 735 Nm. Jednak my doskonale wiemy, że może być jeszcze lepiej.

I tak – po zamontowaniu komputera sterującego pracą silnika – ABT Engine Control – podwójnie doładowana „V-ósemka” zyskała dodatkowe 80 KM i aż 82 Nm. Rezultat końcowego pomiaru jest imponujący – moc 664 KM i moment obrotowy 817Nm.
Taki temperament pod maską przekłada się na wprost oszałamiające osiągi samochodu na drodze. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,6s, czyli o 0,3 s krócej niż w wersji seryjnej. Co ciekawe, może być jeszcze lepiej! Audi RS6 wyposażone w Pakiet Abt Power S ze sportowym układem wydechowym, osiągające 700 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4s! Prędkość maksymalna tego Audi została zwiększona z 280 do 320km/h.
Podsumowując: nowy silnik Audi 4.0 TFSI sprawuje się fantastycznie czy to w S7, S8 czy w RS6. Każdy samochód z tym silnikiem, który tuningowaliśmy generuje niezwykle wysoki moment obrotowy o bardzo równym przebiegu. W nowym Audi RS6 po naszych modyfikacjach pracuje silnik, którego niesamowita siła ciągu katapultuje samochód do przodu z niewyobrażalną siłą.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.