NAJDROŻSZY WYDECH NA ŚWIECIE !!! FERRARI F8 SPIDER – AKRAPOVIĆ LIMITED 16/30

2023-01-04

Przedstawiamy Ferrari F8 Spider oraz gwóźdź programu - najdroższy na świecie tytanowy wydech od Igora Akrapović wyprodukowany z okazji 30 - lecia firmy ze Słowenii. Jest to również wielkie wyróżnienie dla nas samych ponieważ jako PACHURA MOTO CENTER jesteśmy jedynym posiadaczem takiego układu w naszym kraju.

Układ wydechowy Evolution Line 30th Anniversary do Ferrari F8 Tributo/Spider został dodany do portfolio firmy jako wyjątkowy system z okazji 30-lecia. Każdy egzemplarz posiada indywidualny grawer ze specjalnym logo Akrapovič i własnym numerem seryjnym oraz specjalnym certyfikatem podkreślającym jego autentyczność. Główna część systemu z centralnym tłumikiem została wykonana z wysokiej jakości lekkiego tytanu. Podobnie jak obudowa zaworów wydechowych oraz zewnętrzna powłoka rury wydechowej. Natomiast rury łączące wykonane zostały z Inconelu. Ten ultralekki materiał, około 50% lżejszy od tytanu jest regularnie używany w ekstremalnych rozwiązaniach wyścigowych i kosmicznych, ponieważ może wytrzymać bardzo wysokie temperatury szczytowe do 1000 °C, co czyni go idealnym materiałem do gorących gazów emitowanych z wysokowydajnych układów wydechowych oraz silników. Zastosowanie CMC zapewnia efektowny wygląd, który potwierdza właściwości materiału. Wszystkie elementy odlewane są we własnej odlewni Akrapovič. Układ wydechowy wykonany z dbałością o najdrobniejsze detale nie tylko fantastycznie brzmi, ale również poprawia osiągi auta. System waży o 7,7 kg (28,8 procent) mniej niż układ seryjny. Moc osiągów zwiększa się o dodatkowe 13,2 kW (17,9 KM) przy 5650 obr./min i przyrost momentu obrotowego o 33,6 Nm przy 2400 obr./min. System ten jest również wyposażony w Sound Kit Akrapovič, który umożliwia sterowanie dźwiękiem z kokpitu, umożliwiając pasażerom samochodu łatwe przełączanie między trybem cichym a bardziej sportowym za pomocą pilota Sound Remote Control lub aplikacji w telefonie otwierającej i zamykającej klapy, zapewniając pełniejsze i bardziej emocjonujące doznania. Układ wydechowy Evolution Line (Titanium) z okazji 30-lecia Ferrari F8 Tributo jest wszechstronnym dziełem sztuki, które doskonale pokazuje wiedzę i doświadczenie Akrapoviča zbierane i rozwijane przez ostatnie 30 lat. Jego rzadkość i wyjątkowa jakość sprawią, że będzie to prawdziwy przedmiot kolekcjonerski, który równie dobrze sprawdzi się na torach wyścigowych świata, jak i wyeksponowany na ścianie w galerii. Jesteśmy dumni że możemy być bezpośrednio związani z tym projektem.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.