Mercedes C63 AMG Stage 2 Akrapovic

2014-05-14

Mercedesy spod znaku AMG są coraz częstszymi gośćmi naszego serwisu. Tym razem w celu modyfikacji odwiedziła nas potężna C-Klasa 63 AMG. Srebrna strzała z karbonowymi dodatkami prezentuje się imponująco, ale my dobrze wiemy że w tym samochodzie najważniejszy jest silnik, w którym drzemią duże rezerwy. Potężna V-ósemka już w serii dysponuje wielką mocą, zmierzyliśmy na hamowni 504 KM i 537 Nm. To jednak nie wszystko na co stać ten wielki silnik i nasz serwis.

Aby do silnika dotarło jeszcze więcej powietrza zastosowaliśmy sportowe filtry powietrza BMC. Te renomowane włoskie filtry charakteryzują się przepuszczalnością powietrza zwiększoną o ok. 30% bez spadku skuteczności filtrowania. V-ósemka otrzymała więcej powietrza, następnie zajęliśmy się układem wydechowym. Mercedes AMG otrzymał otrzymał od nas niepowtarzalny Akrapovic Evolution Titanium Line. System cat-back jest wykonany ze stopu tytanu, dzięki czemu jest lżejszy od seryjnego wydechu aż o 19,3 kg! Produkty Akrapovic słyną z najwyższej jakości materiału i najwyższej dokładności wykonania. Układ wydechowy zakończony jest czterema tytanowo-szarymi końcówkami o wyróżniającym się prostokątnym kształcie. Po tych zmianach mogliśmy z satysfakcją wgrać nowe mapy sterownika silnika. Pomiar na hamowni po modyfikacjach wykazał moc 526 KM przy 7220 obr/min. i moment obrotowy 562 Nm przy 5620 obr/min.

Usunięcie ogranicznika prędkości daje pełną swobodę jazdy tym superszybkim Mercedesem. Licznik prędkości staje na 320 km/h podczas gdy obrotomierz kręci się jeszcze dalej. Przyrost mocy jest bardzo korzystny mając na uwadze że jest to silnik bez doładowania. Serdecznie zapraszamy właścicieli Mercedesów AMG, mamy w ofercie modyfikacje dla wszystkich modeli.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.