Lamborghini Aventador LP700-4 Akrapovic Slip On

2015-08-11

Przedstawiamy Państwu pierwsze w Polsce Lamborghini Aventador LP700-4 wyposażone w ekskluzywny układ wydechowy Akrapovic Slip On Line. Ta marka jest synonimem perfekcji w zakresie materiałów, jakości wykonania oraz efektu dźwiękowego, jaki dają jej układy wydechowe.

Akrapovic jest jedynym w Europie producentem z branży motoryzacyjnej, który we własnym zakładzie wykonuje odlewy z tytanu, 15-letnie doświadczenia z tym materiałem pozwoliły osiągnąć doskonałość w jego produkcji. Współpraca z zespołami wyścigowymi Formuły 1 pozwoliła opanować technologię produkcji z innych niezwykle wytrzymałych stopów jak np. Inconel.

Silnik V12 Lamborghini wydaje z siebie niepowtarzalne dźwięki, jednak doświadczenie nauczyło nas, że w motoryzacji nie ma rzeczy, których nie da się poprawić. Układ wydechowy Akrapovic  pod wieloma względami stanowi przewagę nad oryginalnym systemem Lamborghini. Zaczynając od materiałów, unikalne stopy tytanu oraz Inconel pozwoliły obniżyć wagę wydechu aż o 13,8 kg w porównaniu do części fabrycznych. Specjalistyczne materiały, z których produkuje Akrapovic zapewniają także wyjątkową żywotność układu wydechowego. Unikalna konstrukcja tłumików zdecydowanie zmniejsza opory przepływu spalin, dzięki czemu wzrasta moc silnika i moment obrotowy. Sprawdziliśmy to na hamowni – z nowym tłumikiem Aventador wygenerował moc maksymalną 751 KM i moment obrotowy 701 Nm, czyli aż o 24KM i 14 Nm więcej niż w wersji fabrycznej. To oczywiście nie wszystkie zalety wydechu Akrapovic, najłatwiej zauważyć zmianę w dźwięku silnika. Dzięki nowatorskiej konstrukcji tłumika silnik V12 brzmi wręcz niewiarygodnie. Wydaje z siebie basowe pomruki przy niskich obrotach, a gdy tylko wskazówka obrotomierza dotrze w okolice 5-8 tyś. słychać symfonię średnich i wysokich dźwięków o niespotykanym natężeniu. Przez końcówki tłumika w obudowie z carbonu Aventador zieje ogniem niczym płonące szyby na polach naftowych. 

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.