E63 AMG-S „Sleeper”

2017-11-15

Mercedes-Benz W212 E63 AMG-S po faceliftingu na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo niepozornie. Nie jedna osoba sobie pomyśli, że to kolejna zwyczajna limuzyna klasy premium, która służy do transportu biznesmena ze spotkania na spotkanie. Pozory mylą, agresywny grill z przodu, zmieniona linia przednich błotników, wielkie koła oraz poczwórny wydech zdradzają nam, że pod maską tego samochodu nie jest zwyczajny diesel.

Prezentowane auto napędzane jest potężnym silnikiem V8 o pojemności 5,5l z podwójnym doładowaniem. Seryjna moc tego potwora to 585KM oraz moment obrotowy 800Nm powoduje to, że ten Mercedes jest godnym konkurentem dla BMW M5, Audi RS6 oraz niejednego Porsche. My sprawiliśmy, że konkurencja dla tego samochodu w świecie seryjnych aut sportowych przestała istnieć…

Kleemann E63S-K4 tak się nazywa pakiet, który został zamontowany do tego auta. W skład tego zestawu wchodzą większe turbiny generujące większe ciśnienie doładowania, kolektory powodujące lepszy przepływ spalin przez układ wydechowy, intercooler podnoszący wydajność układu chłodzenia oraz MOD silnika wykonany przez naszą firmę. Auto po takiej kuracji może się pochwalić mocą 836KM oraz momentem obrotowym 1040Nm! Auto z taką mocą przyspiesza do pierwszej setki w 3.3s, druga natomiast pojawia się na zegarach po 9.7s! Pozbawione ogranicznika prędkości maksymalnej auto rozwija prędkość 350 km/h co powoduje, że właściciele konkurencyjnych modeli mogą pomrugać światłami, gdy to super szybkie auto znika im z zasięgu wzroku.

Musimy przyznać, że udało nam się stworzyć super sleepera!

 

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.