Audi S8 4.0 TFSI ABT Power S 666 KM

2015-10-28

Wśród naszych klientów są tacy, którzy ze swoimi samochodami odwiedzają nas wielokrotnie. Doskonałym tego przykładem jest to piękne Audi S8 z silnikiem 4.0 TFSI. Podczas poprzedniej wizyty zajęliśmy się usunięciem ogranicznika prędkości, a w dniu wczorajszym dokonaliśmy upgrade'u z poziomu ABT Power do ABT Power S.

Cała modyfikacja polegała na zmianie oprogramowania w komputerze ABT Engine Control (AEC) oraz montażu wydechu ABT. Sportowy układ wydechowy tego niemieckiego tunera składa się z tłumika środkowego oraz dwóch tłumików końcowych z klapami regulującymi głośność. Dzięki tym zabiegom uzyskaliśmy bardzo przyjemny basowy dźwięk podkreślający doskonale siłę drzemiącą w silniku, który po zakończeniu procesu modyfikacji wykazał moc równą 666 KM i moment obrotowy w wysokości 816 Nm. W porównaniu do bazowej wersji ABT Power parametry te wzrosły o 38 KM i 61 Nm. Biorąc pod uwagę świetne osiągi generowane przez auto, na chwilę obecną modyfikację silnika możemy uznać za zakończoną.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.