Audi S3 2.0 TFSI

2020-02-06

Na teren PMC zawitał niedawno taki oto niepozorny zawodnik – jest to Audi S3. Klient doszedł do wniosku, że seryjny egzemplarz auta nie jest dla niego wystarczający i zgłosił się do nas, abyśmy nieco odmienili je.

Modernizację rozpoczęliśmy od silnika - prezentowany model wyposażony został w 2-litrowy motor TFSI, który przy wstępnych testach wykazał parametry na poziomie 309 koni mechanicznych i 404 Nm. Do poprawienia tego wyniku wykorzystaliśmy pakiet ABT Power, który sprawił, że od teraz S3-ka może cieszyć się mocą 354 KM i 452 Nm. 

W celu poprawienia sterowności auta wyposażyliśmy je w grubsze stabilizatory od ABT Sportsline. Dzięki stabilizatorom udało nam się nieco zredukować podsterowność, a także poprawić komfort jazdy.

Kolejnym celem była poprawa brzmienia auta – do tego wykorzystaliśmy układ wydechowy od ABT Sportsline, który cechuje się czterema końcówkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Dzięki nowemu wydechowi, Audi może pochwalić się nowym, zdecydowanie bardziej rasowym brzmieniem, a także niewielkim przyrostem mocy. 

Poza aspektami technicznymi, nie możemy zapomnieć również o wyglądzie zewnętrznym auta. Aby dodać nieco więcej sportowego sznytu zaopatrzyliśmy pojazd w nowe, 20-calowe felgi od ABT Sportsline, a dokładniej model ER-C. 

Cały zestaw modyfikacji sprawił, że sportowa S3-ka na pewno będzie się wyróżniać na drogach zarówno wizualnie jak i swoimi osiągami.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.