Audi RS6 Stage 3 870KM 1000 Nm

2014-07-04

Audi RS6 5.0 TFSI to jednej z najbardziej wyjątkowych samochodów ostatnich lat. Potężny 580- konny silnik w połączeniu z doskonałym napędem Quattro i funkcjonalnym nadwoziem kombi sprawia, że RS6 jest uniwersalnym samochodem o sportowych osiągach. Prawdziwa siła Audi RS6 drzemie w silniku, który posiada ogromny zapas mocy czekający tylko na uwolnienie. Ale przeobrażenie tego sportowego kombi w iście wyścigowy samochód wymaga tuningu nie tylko silnika, trzeba jeszcze wykonać szereg innych modyfikacji.

Zacznijmy jednak od silnika. Aby zwiększyć ciśnienie doładowania zastosowaliśmy nowe turbosprężarki IHI RHF6 o zmienionej konstrukcji i zwiększonej wydajności. Układ dolotowy został wyposażony w sportowe filtry powietrza BMC, usprawniliśmy także chłodzenie powietrza doładowującego. Układ wydechowy został przygotowany od podstaw, zwiększona do 3 cali średnica rur i sportowe tłumiki pozwalają na odprowadzenie z silnika ogromnej ilości spalin. Za przenoszenie ogromnej mocy i momentu obrotowego odpowiada automatyczna skrzynia biegów, która także została zmodyfikowana, i przystosowana do większych obciążeń. Pomiary na hamowni dały zaskakująco dobre rezultaty: 868 KM osiągane przy 7005 obr/min. oraz moment obrotowy o wartości 1001 Nm przy 5225 obr/min. Po tych zmianach Audi RS6 po prostu kipi potężną mocą, a jazda tym samochodem przypomina bardziej lot samolotem. Każde dotknięcie pedału gazu uwalnia niewyczerpane zasoby momentu obrotowego, który katapultuje to wyjątkowe kombi do przodu z niewyobrażalną dynamiką. Audi RS6 przyspiesza w taki sposób, że mijane samochody zdają się stać w miejscu. Pomiary, jakie uzyskaliśmy na próbie drogowej zapierają dech w piersiach: przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,3s, a to niewiele dłużej niż kilka mrugnięć okiem. Dalsze przyspieszanie od 100 do 200 km/h zajmuje imponujące 6,3s, zatem sprint ze startu zatrzymanego do 200 km/h zajmuje tylko 9,6s! Prędkość maksymalna przekracza 360 km/h. Niewątpliwie udało nam się stworzyć jedno z najszybszych Audi RS6 na świecie.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.