Audi RS4 kompleksowy tuning - Stage 1+

2013-02-26

Audi RS4 przeszło w naszej firmie szereg modyfikacji. Wszystko po to, aby właściciel mógł na nowo zafascynować się swoim samochodem. Specjaliści z Pachura Moto Center zatroszczyli się o każdy detal.

Auto otrzymało nowy, kompletny, niewygłuszany wydech firmy Milltek, angielskiego lidera w dziedzinie projektowania i produkcji wydechów, wykonany w całości ze stali nierdzewnej wraz ze sportowymi katalizatorami Milltek 100 cell. Efekty? Basowy pomruk, potężny ryk, wzrost mocy. By modyfikacje przyniosły wymierne korzyści na hamowni, nasi specjaliści poprawili seryjne oprogramowanie silnika. W ten sposób moc z 406 KM wzrosła aż do 436 KM co jest świetnym wynikiem dla silnika bez doładowania. Krzywa momentu obrotowego prezentuje się równie znakomicie. Skok z 405Nm na 439Nm ukazał prawdziwe oblicze tej bestii. Aby uzyskać te parametry zmian dokonaliśmy także w układzie dolotowym. W kolektorze dolotowym wszystkie kanały zostały spolerowane na gładko. Oryginalny papierowy filtr powietrza zastąpiliśmy sportowym filtrem BMC. Wkład filtra jest wykonany ze specjalnej mieszanki bawełny osadzonej na metalowej siatce, dzięki czemu umożliwia przepływ znacznie większej ilości powietrza przy niezmienionym stopniu filtracji. Aby w pełni wykorzystać zwiększoną moc, dla poprawy właściwości jezdnych w Audi RS4 zamontowaliśmy sportowe zawieszenie KW Variant 3. Ten komplet zawieszenia posiada regulację wysokości na gwincie, a amortyzatory posiadają regulację siły tłumienia oraz siły odbicia. Zmiany nastąpiły także w układzie hamulcowym, gdzie fabryczne części Audi okazały się mało skuteczne. Przedni system hamulcowy otrzymał sportowe nawiercane tarcze hamulcowe O-Brake o średnicy 380 mm. Do kompletu na przedniej i tylnej osi zamontowaliśmy także wyścigowe klocki hamulcowe Pagid. Usunięto również ogranicznik prędkości, dzięki czemu pojazd rozpędza się do 318 km/h. Zadowolony właściciel auta będzie mógł teraz na nowo cieszyć się przyspieszeniem wbijającym w fotel, wynoszącym 0-100 KM/H 4,2s, a 0-200 KM/H 15 s, natomiast cudowny ryk benzynowej V8 na pewno przy każdym mocniejszym wduszeniu gazu będzie rysował na jego twarzy uśmiech. Wkrótce w tym aucie zajdą jeszcze większe zmiany, czekajcie niecierpliwie na szczegóły!

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.