Audi A6 3.0 TDI Allroad z aktywnym układem wydechowym

2014-10-29

Audi A6 3.0 TDI Allroad z aktywnym układem wydechowym – moc dźwięku pod kontrolą.

Wszyscy wiemy jak trudno jest wydobyć ładny dźwięk z silników diesla, jednak dziś możemy  przekonać się jak postęp technologiczny pozwolił rozwiązać ten problem. Niedawno Audi wprowadziło do swojej oferty aktywny układ wydechowy z modulatorami dźwięku przy końcowych tłumikach. Jednak ten system jest dostępny w Audi tylko w połączeniu z silnikiem 3.0 TDI Bi Turbo. My natomiast oferujemy aktywne układy wydechowe do silników diesla w samochodach wielu marek i modeli.

Każdy zestaw składa się z końcowych tłumików z zamontowanymi modulatorami dźwięku -  są to elementy produkowane przez dostawców części OE. Zestaw aktywnego układu wydechowego zawiera także wiązkę elektryczną oraz sterownik dźwięku. Sterownik jest podłączony do szyny CAN, dzięki czemu współpracuje z ustawieniami trybu jazdy w komputerze pokładowym. Na przykładzie Audi A6 Allroad z silnikiem 3.0 TDI regulacja dźwięku odbywa się za pośrednictwem interfejsu MMI, gdzie mamy do dyspozycji kilka trybów jazdy: tryb comfort odłącza modulację dźwięku wyciszając wydech do poziomu zwyczajnego, tryb auto włącza modulację z delikatnym wzmocnieniem dźwięku, natomiast tryb dynamic aktywuje mocne podbicie dźwięku silnika. Podobna regulacja dźwięku jest możliwa w wybranych modelach Porsche, BMW czy Volkswagena. Aktywne układy wydechowe można śmiało nazwać rewolucją w tuningu. Wcześniej wydobycie takiego dźwięku z silnika diesla nie było możliwe, dodatkowo możliwość sterowania nim przy pomocy jednego przycisku daje ogromny komfort użytkowania i sprawia, że kierowca ma dźwięk silnika pod absolutną kontrolą.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.