Audi A1 Quattro 2.0TFSI 315KM ABT Power

2014-05-09

Całkiem niedawno zajęliśmy się tuningiem dwóch Golfów 7 w sportowej wersji R. Najmocniejszy z produkowanych Golfów jest bez wątpienia królem hot-hatchy. Jednak auto które przedstawiamy wam dzisiaj jest klasą samą w sobie. To wyjątkowy hot-hatch i król w klasie mini. To wyjątkowy hołd dla legendarnego Audi Quattro. Ten samochód to jeden z zaledwie 333 egzemplarzy na świecie, z których zaledwie dwa trafiły do Polski.

Przedstawiamy wam Audi A1 Quattro które poddaliśmy tuningowi silnika Abt Power. Przyjrzyjcie się dobrze bo A1 Quattro to bardzo rzadki widok. Jeżeli myślicie, że trudno spotkać na drodze np. Lamborghini Aventadora to dla porównania liczba dotychczas wyprodukowanych egzemplarzy to ok. 3000 sztuk. Audi A1 Quattro to samochód który trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Nadwozie różni się od zwyczajnych wersji A1, specjalny pakiet ospojlerowania przygotowanych dla A1 Quattro nadaje mu sportowy wygląd. Każdy detal czyni ten samochód wyjątkowym, wystarczy spojrzeć na koła o wyglądzie nawiązującym do sportowych modeli z lat 80tych.

Najważniejszy jednak w tym modelu jest silnik. Jest to dobrze znana dwulitrowa doładowana jednostka z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Pomiar na hamowni w wersji seryjnej wykazał 258 KM i 380 Nm. W tym niewielkim nadwoziu prawie 260 KM to wynik imponujący, ale aby dorównać legendzie to jeszcze za mało. Tuning silnika Abt Power to dodatkowa porcja mocy która z A1 Quattro uczyniła godnego następcę legendarnego Audi Quattro. Moc maksymalna to aż 315 KM przy 6555 obr/min, a moment obrotowy osiąga wartość 406 Nm przy 4140 obr/min. Takie parametry pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,3s i rozwinięcie prędkość maksymalnej ponad 250 km/h.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.