AUDI A6 3.0 BiTDI ABT AEC 366KM 726Nm

2014-05-13

Kolejny limuzyna od Audi trafiła do Pachura Moto Center w konkretnym celu. Oczywiście chodziło o zwiększenie mocy! Pod maską tego Audi A6 zamontowano jedną z najnowszych jednostek napędowych – 3.0 TDI z dwiema turbosprężarkami pracującymi sekwencyjnie. Seryjnie ten model Audi ma moc 313 KM i 650Nm. My jednak doskonale wiemy, że z tego auta da się wyciągnąć znacznie więcej.

Pierwszy przeprowadzony przez nas pomiar wykazał moc 310KM i moment obrotowy 660Nm, a więc silnik generuje niemalże identyczne parametry z tymi, które obiecuje producent. Po zamontowaniu komputera sterującego ABT AEC osiągi zdecydowanie się poprawiły. Ostatecznie udało nam się uzyskać moc równą 366KM oraz moment obrotowy na poziomie 726Nm. Imponujące osiągi nadają tej „A-szóstce” wyjątkową dynamikę godną sportowych samochodów, przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje teraz zaledwie 4,9s. Na zewnątrz ta sportowa limuzyna wyróżnia się dzięki pięknym szprychowym felgom Abt DR w rozmiarze 9x21 cali.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.