ABT Sportsline i Geneva International Motor Show

2017-03-09

ABT Sportsline dokłada 705 koni mechanicznych do wyjątkowego kombi i dostarcza auto do Genewy. Wyjątkowe limitowane RS6 + zostanie stworzone tylko w 50 egzemplarzach i będzie jedną z atrakcji prezentowanych przez niemieckiego tunera podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Ponadto pokazane zostaną: TT RS – R, R8, SQ7 i samochód Formuły E.

Ta unikalna wersja wyposażona w 605 hp jest najsilniejszym Audi RS6 C7 i zwieńczeniem podstawowego modelu. W porównaniu do innych modyfikacji firma ABT Sportsline zawsze zapewniała niesamowite efekty, zarówno w tuningu silnika, jak i optycznym. „W przypadku modyfikacji tego auta końcowy rezultat został nazwany ABT RS6 +. Należy podkreślić, że zostało ono stworzone jako kompletny, ekskluzywny samochód w edycji limitowanej do zaledwie 50 sztuk, w związku z tym każdy egzemplarz oznaczony będzie symbolem numerycznym” - tak o nowym projekcie wypowiada się CEO ABT Sportsline, Hans – Jürgen Abt. Pierwsze auto zostanie zaprezentowane podczas Geneva International Motor Show.

Sercem tego ambitnego projektu jest przyrost mocy wykorzystujący specjalnie rozbudowaną jednostkę sterującą ABT Power S. Moc została zwiększona do 705 hp, przy czym moment obrotowy wzrósł do 880 Nm. Jako specjalny dodatek ABT zaprezentuje kolejną premierę – nowe aluminiowe felgi GR 22'' zamontowane w RS6. Felgi te dostępne będą w połyskującej i matowej czerni, dodatkowo każda wersja kolorystyczna dostępna będzie w kombinacji z diamentowo wykończonymi elementami. Jako alternatywę można zastosować także felgi DR lub FR.

Oczywiście wszystkie aluminiowe felgi perfekcyjnie pasują do ciemnych elementów z carbonu: przedniej krawędzi, poszerzeń przedniego zderzaka, nakładek lusterek, bocznych progów i poszerzeń zderzaka tylnego i tylnego spoilera. Idealnym dopełnieniem są łukowate otwory felg. Tył ABT RS6 + posiada atrakcyjnie wykończone carbonem podwójne rury wydechowe, będące dopełnieniem niesamowitego wyglądu auta. Oprócz specjalnie opracowanej jednostki sterującej, ABT Sportsline do swych pakietów ABT Power wykorzystuje teraz również kompletny układ wydechowy z nierdzewnej stali wraz z downpipe'ami ze sportowymi katalizatorami.

Dla wszystkich miłośników samochodów zainteresowanych bardziej wartościami wewnętrznymi wiodący na świecie tuner samochodów z grup Audi i VW zaprezentuje również skórzane i carbonowe wykończenia wnętrz ze swojej serii Individual. Zastosowanie tych rozwiązań sprawiło, że sportowe i jednocześnie eleganckie RS6 + wyznaczyło nowe standardy w swojej grupie. Zakres wykończeń wnętrza obejmuje także deskę rozdzielczą, panele siedzeń i kierownicę. Inne świetne niespodzianki to ozdobiona znaczkiem dźwignia zmiany biegów, maty podłogowe z logo RS6 +, pasująca mata bagażnika oraz zintegrowane światło, które przy otwartych drzwiach wyświetla logo RS6 + na ziemi.

Oczywiście na wszystkie modele prezentowane przez ABT Sportsline w Genewie można składać zamówienia w Pachura Moto Center.

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.