ABT Audi RS5-R

2018-01-26

ABT RS5-R z mocą 530KM wchodzi na terytorium Supercars

Tym razem ABT SPOTRLINE wzięło na warsztat Audi RS5, co mogło z tego powstać? Najbardziej zadziorne wcielenie tego auta czyli ABT RS5-R dostępne tylko w 50 egzemplarzach. W ABT RS5-R z 2,9-litrowego biturbo V6 otrzymujemy dodatkowe 80KM i 90Nm, co daje nam 530KM i 690Nm. Przyrosty mocy znajdują również potwierdzenie w danych z jazdy, gdzie przyspieszenie od 0 do 100km/h spadło z 3,9 do 3,6 sekundy. Największy na świecie tuner samochodów marki VW i AUDI, ma do zaoferowania wiele więcej, na przykład zestaw tłumików ABT który jest częścią koncepcji wydajności i oferuje wspaniałe brzmienie V6 które kochają miłośnicy samochodów na całym świecie. Z czterema carbonowymi końcówkami wydechu o średnicy 102mm jest ucztą dla oczu i uszu.

Tuner z Bawarii ulepszył również standardowe zawieszenie stabilizatorami sportowymi ABT i regulowanymi sprężynami zawieszenia ABT. Dzięki temu klienci mogą decydować o poziomie obniżenia auta. Opracowano również system zawieszenia gwintowanego ze specjalnym układem amortyzatorów ABT, we współpracy z partnerem KW automotive. Ta konfiguracja zapewnia sportowo-dynamiczną jazdę bez utraty komfortu.

Podczas gdy seryjne RS5 wyjeżdża z linii produkcyjnej z 19” kołami, ABT Sportsline wyposaża coupe w 21” ultra lekkie felgi ABT SPORT GR z oponami 275/25 ZR21.

Nowy zestaw aerodynamiczny obejmuje dokładkę przedniego zderzaka, candarsy oraz obudowę grilla z logiem RS5-R. Na nadkolach ujawniają się opcjonalne otwory ABT z carbonowymi skrzelami . Błyszczący carbon znajdziemy również na tyle auta, a to za sprawą nowego dyfuzora i spoilera. Nie jest to jednak widok który można podziwiać długo, ponieważ ABT RS5-R zwykle znika w ciągu ułamka sekundy. To czego inni użytkownicy drogi nie zobaczą to indywidualny styl wnętrza, w tym pół-skórzane fotele z logo RS5-R, carbonowa osłona dźwigni zmiany biegów ABT, logo ABT RS5-R „1 z 50” i wiele innych dodatków. Dzięki temu ABT RS5-R staje się naprawdę fascynującym pakietem.  

Powrót do listy aktualności

Youtube 
Po raz pierwszy na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show pojawiła się firma Pachura Moto Center ze Środy Wielkopolskiej

WIĘCEJ VIDEO

Facebook 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.